Australia stawia na eksport marihuany. „Chcemy być numerem jeden na świecie”.

Obecnie głównymi producentami marihuany przeznaczonej na eksport są Kanada i Holandia. Jednak to Australia zapowiada dominację rynku leczniczej marihuany. Na początku roku rząd tego kraju oświadczył, że zalegalizuje eksport produktów z marihuany przeznaczonych do użytku medycznego.

Zdaniem ekspertów może to doprowadzić do rozwoju australijskiej gospodarki i kolejnych zagranicznych inwestycji w kraju, a rynek leków na bazie konopi może zwiększyć się aż czterokrotnie.

„Naszym celem jest zapewnienie, że australijscy producenci będą mogli stać się numerem jeden wśród producentów najwyższej jakości marihuany medycznej na świecie” – oświadczył australijski minister zdrowia Greg Hunt.

Międzynarodowy handel legalną marihuaną jest nadal ściśle kontrolowany. Sprzedaż ogranicza się do użycia leczniczego. Kraje muszą zgłaszać wszystkie transakcje w Międzynarodowej Radzie Kontroli Narkotyków Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Australijskie ministerstwo zdrowia wyraziło nadzieję, że decyzja o legalizacji wywozu wzmocni rynek lokalnych producentów i zapewni bardziej stabilną podaż dla australijskich pacjentów. Australia zalegalizowała dostęp pacjentów do marihuany na poziomie federalnym w 2016 r., ale zasady różnią się na poziomie stanowym. Zmiany w australijskim prawie mają być wprowadzone w lutym 2018r.

Post Author: Inga

Dodaj komentarz