„Cannabis House” rozpoczyna projekt naukowo-badawczy z konopiami innymi niż włókniste

Najbezpieczniejsza naturalna substancja, która ma tak szerokie zastosowanie w medycynie!

Stwierdzenie to zaczyna być cytowane przez coraz większą rzeszę lekarzy, farmaceutów i specjalistów medycznych – osób które nie boją się odrzucić chemiczny świat i powrócić do natury.

 

„Cannabis House” to inicjatywa która od kilku lat zdobywa rozgłos za sprawą projektów które realizują. Od 2015 roku członkom stowarzyszenia, proponowane jest uczestnictwo w eksperymentalnym badaniu, dzięki którym legalnie otrzymywali susz kwiatów konopi z dużą zawartością kanabidiolu. Wynikiem tych badań jest obszerna dokumentacja która może przysłużyć się społeczeństwu. Celem eksperymentu jest pomoc ludziom borykającym się z ponad 50 dolegliwościami, jak również edukacja w zakresie stosowania i nadużywania konopi.

Od kilku miesięcy „Cannabis House” przygotowuje się do zgłoszenia 50 placówek które staną się placówkami naukowo-badawczymi i będą mogły w legalny sposób udostępniać członkom badania legalny susz konopi innych niż włókniste, czyli zawierający THC powyżej magicznej bariery 0,2%.

Twórcy „Cannabis House” deklarują iż: „Obowiązujące prawo umożliwia realizację przedsięwzięć́ gospodarczych w tej branży. Prezentowana koncepcja realizacji przedsięwzięcia oparta jest w całości na obowiązujących od 2015r. przepisach ustawowych i wykonawczych bez potrzeby uchwalenia nowej ani zmiany obowiązującej ustawy. W zakresie standardów jakościowych produkcji surowca częściowo wymaga spełnienia wymogów prawnych, organizacyjnych i technicznych przewidzianych dla badań naukowych w medycynie i farmacji.“

Czy śmiały projekt przejdzie fazę rejestracji i dojdzie do realizacji projektu? Droga prawna w tym przypadku jest opisana przez ustawy w przeciwdziałaniu narkomani i farmaceutyczną oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 2015 i 2017 roku.

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomani zezwoliła na wytwarzanie (art. 27 kk w zw. z art. 49 uopn) i obrót konopiami innymi niż włókniste na cele naukowo-badawcze (art. 27 kk w zw. z art. 35 uopn).  Rozporządzenie ministra zdrowia z 2015 roku określa zasady wytwarzania, przetwarzania, przerabiania, przywoź, dystrybucję albo stosowanie w celu prowadzenia badań naukowych środków odurzających. Rozumienie prawa w tym zakresie niestety nie jest jednoznaczne, zarówno pozwala jak i zakazuje realizacji takich przedsięwzięć: (art. 56 uopn i art. 63 uopn). Jak podejdą do tego konkretne jednostki administracyjne?

 

Projekt ”Cannabis House” jest opcją dla podmiotów gospodarczych które dzięki swojemu zaangażowaniu w projekt, mogą stać się placówkami naukowo-badawczymi. Będzie to wymóg ustawowy do pracy nad konopiami inne niż włókniste. Placówka taka, spełniałaby funkcję pozyskiwania uczestników badania oraz dystrybucji kwiatów lub dodatkowo mogłaby takie kwiaty wytwarzać. Czy organy ściągania pozwolą działać takim inicjatywom?

W przeciągu kilku miesięcy okaże się czy taki model, nie będzie represjonowany oraz czy Policja będzie sprawnie wydawać stosowne opinie z zakresie zabezpieczeń upraw konopi inne niż włókniste. Do zrobienia pozostało zgłoszenie punktów naukowo-badawczych.

 

plan realizacji wg „Cannabis House”

 

Projekt jest co najmniej ciekawy, aby śledzić go na bieżąco.

 

Jeśli chcecie śledzić jak rozwija się ta akcja, na Facebook’u powstała specjalna grupa: Cannabis House B2B

Więcej informacji możecie uzyskać pod adresem: b2b@cannabishouse.com.pl

Dodaj komentarz