Charlotte i Max – dwójka dzieci, które zmieniły postrzeganie medycznej marihuany

Charlotte to 7-letnia dziewczynka, która zmieniła współczesny świat medycyny – świat, w którym medyczna marihuana i olej konopny z niej wytwarzany zostały uznane za naturalne lekarstwo na wiele chorób. Charlotte od 3-go miesiąca życia cierpiała na ciężką miokloniczną padaczkę. W wieku 2 lat do dolegliwości dołączył autyzm. W wieku 5 lat Charlotte doznawała około 200 ataków tygodniowo, niektóre z nich trwały nawet godzinę, w dodatku miała duże problemy z przełykaniem i mówieniem. Była przykuta do wózka, a jej stan pogarszał się. Rodzice Paige i Matt wyczerpali każdą możliwość leczenia, a lekarze nie mogli zrobić nic więcej, Charlotte umierała.

Rodzice przeszukując internet natrafili na wiele zdumiewających opinii na temat medycznej marihuany. Zbadali temat olejów z konopi i postanowili podać go córce. Jak się okazało, był to jedyny ratunek na jej dolegliwości – olej Charlotte’s Web nazwany na cześć dziewczynki, którą uratował.

Dzięki Charlotte’s Web, Charlotte może teraz żyć jak zwykłe dziecko. Jest w stanie samodzielnie jeść i może spać przez całą noc. Jej autystyczne objawy praktycznie zniknęły. Dzięki zawartości medycznej marihuany w oleju konopnym jej umysł jest skoncentrowany, a ona sama jest w stanie skupić swoją uwagę. Jej mózg się regeneruje, a ona jest szczęśliwa.

Polska ma także swoją „Charlotte” – jest nim 5-letni Max, któremu olej z konopi dosłownie uratował życie. Dzięki odwadze i determinacji jego rodziców Dorocie i Markowi Gudaniec, Max jest dziś szczęśliwym chłopakiem. Swoją chorobą spowodował, iż ludzie przestali widzieć w konopiach strach, a dostrzegli medyczny produkt. Dzięki niemu w naszym kraju rząd zrobił pierwszy krok, wprowadzając możliwość leczenia się medyczną marihuaną. Oczywiście ustawa wymaga zmian i regulacji w wielu dziedzinach życia, ale otwiera drogę dla osób, które chcą leczyć się naturalnie i którym żaden syntetyczny lek nie pomaga oraz wreszcie dla tych, którym suplementacja i profilaktyka zdrowia nie jest obca. Regularne używanie olejów konopnych przez osoby zdrowe nie tylko działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, ale także relaksacyjnie i uspokajająco, co z kolei pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Doskonale sprawdza się także na dolegliwości osób starszych m.in. parkinsona, zapalenie stawów, alzheimera i nowotwory.

W Polsce i na świecie są miliony przypadków, którym olej konopny ratuje życie. Odnaleźliśmy produkt dany nam przez naturę, odkrywamy go na nowo, a badania pokazują, że konopie i medycyna są sobie bardzo bliskie. Kto wie, czym zaskoczy nas jeszcze ta cudowna roślina.

 

Jeśli Ty też masz podobną historię na swoim koncie lub chcesz zacząć używać produktów konopnych, napisz do nas e-mail pod adres: kontakt@niki24.pl

Charlotte Figi (lat 7) z mamą Paige Figi i tatą Matt Figi niedaleko swojego domu w Colorado Springs, Colorado. Photo by Matt Nager. Importerem oleju Charlotte’s Web jest sklep medycynaCBD.pl

 

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: MEDYCYNA

1 komentarz

Dodaj komentarz