II Kielecki Festiwal Zdrowego Stylu Życia

28 maja 2017 roku w Kielcach odbył się II Kielecki Festiwal Zdrowego Stylu Życia. Tematem przewodnim była Medyczna Marihuana. Na targach oprócz producentów, dystrybutorów i sprzedawców produktów z konopii swoje wykłady zaprezentowali znakomici prelegenci.

 

Podczas II Kieleckiego Festiwalu Zdrowego Stylu Życia, krótki wstęp tytułem wprowadzenia przedstawiła Dorota Pawłowska

Temat: „Pomoc natury w zagrożeniach zdrowotnych człowieka- suplementacja jako potrzeba czy konieczność?”

 

Gościem II Kieleckiego Festiwalu Zdrowego Stylu Życia był Maciej Pawłowski (medycyna CBD.pl)
medycynaCBD.pl – To strona poświęcona przede wszytkim najwyższej jakości produktom konopnym. Od wielu lat propagująca wiedzę na temat naturalnych sposobów dbania o zdrowie fizyczne i emocjonalne. Znaleźć można tam szeroki asortyment najwyższej klasy produktów producentów polskich i zagranicznych, jak i również uzyskać fachową poradę co do kwesti ich stosowania. https://medycynacbd.pl/

Temat: „Konopie od strony medycznej i prawnej w Polsce oraz na świecie”

  • Wprowadzenie: Co to jest konopia, co się na nią składa? Rożnice między konopią siewną, rekreacyjną i medyczną? W jakiej postaci może występować (od kwiatów do złożonych produktów)
  • Homeostaza, suplementacja i leczenie – omówienie zagadnienia wplywu konopi na organizm ludzki
    System endokannabinoidowy i kannabinoidy.
  • Prawo w Polsce i na świecie. Kierunki ewolucji prawa na przykladach krajów europejskich.

 

Podczas II Kieleckiego Festiwalu Zdrowego Stylu Życia jeden z wykładów przedstawił Andrzej Dołecki – Prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie, animator kultury, jeden z najstarszych działaczy wśród prolegalizacyjnych aktywistów. Planista działań ulicznych oraz politycznych. Co roku angażuje się w organizowanie manifestacji w Polsce – Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie. Poseł na Sejm VII kadencji.

http://wolnekonopie.org/

Temat wykładu: „Kwestie praawne i legislacyjne związane z legalizacją medycznej marihuany”

 

Podczas II Kieleckiego Festiwalu Zdrowego Stylu Życia gościliśmy Bogdana Jota – autora książek:
„Marihuana leczy” i „Odkłamywanie marihuany” – szeroko traktujacych temat konopi min. w medycznym aspekcie ich zastosowania.

Temat wykładu: „Medyczna marihuana – dlaczego leczy i co leczy…?” Czyli podstawowa wiedza na temat substancji czynnych zawartych w marihuanie oraz ich wpływu na układ endokannabinoidowy, wspomagania leczenia min. chorób neurologicznych, autoimunologicznych oraz onkologicznych.

 

 

Jednym z wykładów które miały miejsce podczas II Festiwalu Zdrowego Stylu Życia w Kielcach był wykład pani Doroty Gudaniec

Temat wykładu: „Techniczne aspekty oraz rezultaty leczenia olejkiem z konopi CBD”

Post Author: Maciek

1 thought on “II Kielecki Festiwal Zdrowego Stylu Życia

Dodaj komentarz