Connect with us

Porady

Jak palić hasz?

kobieta pali hasz

Haszysz to sprasowana żywica pochodząca z konopi indyjskich. Może być wytworzony przy użyciu domowych sposobów. Istnieje kilka sposobów palenia haszyszu, w tym poprzez fajkę lub jointa. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj je!

W czym i jak można palić haszysz?

Uwaga! Poniższy artykuł ma charakter informacyjny.

Zastanawiasz się, w jaki sposób można palić haszysz? Oto kilka metod.

  • Tzw. skręty i jointy – haszysz należy zawinąć w specjalne bibułki (tzw. bletki), a następnie palić tak, jak papierowa. Często jointy tworzy się łącząc haszysz z tytoniem. 
  • Fajka wodna – wykorzystanie fajki wodnej (tzw. bongo) polega na tym, że dym jest filtrowany przez wodę, usuwając szkodliwe substancje. Chłodzenie dymu w bongu zmniejsza podrażnienie układu oddechowego. Bongi mogą być wykonane ze szkła, ceramiki, akrylu lub bambusa.
  • Waporyzator – użycie waporyzatora polega na podgrzaniu materiału bez jego spalania, tworząc opary do inhalacji. Zazwyczaj kawałek haszu umieszcza się w specjalnej komorze, ułatwiającej przenikanie i uwalnianie aktywnych substancji, co należy poprzedzić umieszczeniem tam np. suszu lub włókna konopnego.

→→→ Może zainteresować Cię takżę: Aurora – co to jest?

Co zawiera i jak działa haszysz po spaleniu?

Odpowiedzialne za psychoaktywne działanie haszyszu jest THC, od którego stężenia zależna jest jego moc. Według niektórych danych haszysz może zawierać nawet do 50% THC.

Haszysz powstaje w procesie oddzielania gruczołów żywicznych od reszty rośliny. Posiada bardziej skoncentrowaną formę, przez co stężenie THc jest dużo wyższe niż w przypadku marihuany. Im roślina jest bardziej dojrzała, tym wyższą zawartość THC osiąga.

→→→ Sprawdź też: Co to power plant?

Czy palenie haszyszu jest legalne?

W Polsce palenie oraz posiadanie haszyszu jest nielegalne oraz podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Takie prawo regulowane jest przez Ustawę o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Haszysz jest, podobnie jak marihuana, narkotykiem, który pozyskuje się z konopi, jednak cechuje go większa moc i silniejsze doznania. W większości innych państw na świecie również jest nielegalny, choć np. w Australii  czy USA dopuszcza się jego stosowanie w celach medycznych.

→→→ Sprawdź także: Ciastka z marihuaną – przepis.

Jak palenie haszyszu wpływa na zdrowie i organizm?

Haszysz cechuje się dużo silniejszym działaniem od marihuany, co zawdzięcza swojej bardzo skoncentrowanej formie. Jest to sprasowana żywica o dużym stężeniu psychoaktywnego THC.

Należy pamiętać, że palenie haszyszu podrażnia i uszkadza płuca, a wdychany dym zawiera substancje szkodliwe. Ponadto zwiększa ryzyko wystąpienia tzw. zespołu amotywacyjnego (którego objawami są m.in. apatia i brak motywacji). Może mieć także negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

→→→ Przeczytaj też: Czym jest skunk?

© Copyright niki24.pl