Z miłości do natury, w pogodni za modą – czas na ubrania z konopi.

Ubrania z konopi są zdrowe, dobrze przepuszczają powietrze, a także doskonale chronią ciało przed zmiennymi warunkami termicznymi.

Konopie to znana i powszechnie uprawiana na całym świecie roślina. Do uprawy wystarczy jedynie woda, słońce i gleba. Konopia do swojego wzrostu nie potrzebuje ani kropli nawozu chemicznego czy pestycydów. Co sprawia, że chemikalia z gleby nie przenikną do włókien tkaniny. Podczas procesu oddzielania włókien również nie wykorzystuje się substancji pochodzenia chemicznego. To wszystko czyni ten produkt w 100% organiczny i biodegradowalny. Bez żadnej domieszki chemii.

Roślina ta urzeka naturalnym pięknem i kusi ponadprzeciętną funkcjonalnością. Nadzwyczajna wytrzymałość tych włókien czyni je odpornymi na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zawarte w konopiach ligniny chronią przed przenikaniem promieni ultrafioletowych, dzięki czemu spodnie dłużej zachowują swój unikalny wygląd. Naturalna zdolność wchłaniania wilgoci sprawia natomiast, że mając je na sobie, nawet pomimo upalnej pogody, można czuć się świeżo i komfortowo. Zaś w mroźne, zimowe dni ochronią przed niskimi temperaturami.

Włókno konopne sprawuje się świetnie jeśli chodzi o oddychanie i odprowadzanie wilgoci z dala od ciała. Konopie posiadają ponadto właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne co wyróżnia je na tle innych naturalnych włókien. Mają również zdolność do szybkiego pozbywania się niemiłych zapachów.  Jeżeli porównujemy bawełnę organiczną do konopi, to zauważymy już znaczące różnice podczas uprawy. Konopie nie potrzebują wielkiej ilości wody i mogą rosnąć praktycznie w każdym klimacie poza kołem podbiegunowym. Bawełna w przeciwieństwie do konopi potrzebuje ogromnych ilości wyjątkowo toksycznych nawozów chemicznych. Do wyprodukowania koszulki używa się aż 8000 różnych chemikaliów. Włókno konopne jest w stu procentach organiczne i naturalne więc nie ma najmniejszej szansy, że chemikalia zainfekują skórę. Produkty te są świetną alternatywa dla alergików i ludzi z problemami dermatologicznymi. Ubrania te nie uczulają i nie wywołują zmian skórnych. Z każdym dniem noszenia i po każdym praniu ubrania stają się przyjemniejsze i dają jeszcze większy komfort. Wielokrotne pranie ubrań wykonanych z konopi nie wpływa tak ujemnie jak na bawełniane produkty.

Dziś producenci odzieży powracają do korzeni, na nowo uruchamiając produkcję odzieży z włókna konopnego. Bogactwo i potencjał tej naturalnej tkaniny dostrzegli również Polscy producenci. Na naszym rynku liderami w produkcji konopnych ubrań jest HempEmpire (www.hempempire.net) i Hemplution (www.hemplution.pl).

Warto podkreślić również fakt. że używając odzieży z konopi możemy przyczynić się do zmniejszenia szkodliwego wpływu upraw bawełny na nas i całe otaczające nas środowisko. Z pewnością ubrania konopne to dobra inwestycja na lata.

 

Dodaj komentarz