Zapomnijcie o e-papierosach – nadchodzi e-marihuana

Holendrzy wynaleźli pierwszego na świecie elektronicznego skręta. Eksperci zastanawiają się czy  elektroniczne jointy powtórzą sukces papierosów elektronicznych. 

E-jointy, produkowane w Holandii, umożliwiają ich użytkownikom wypełnienie urządzenia marihuaną w płynie lub suszonymi ziołami. Według producenta, produkt jest w stu procentach legalny. Nie zawierają THC, tytoniu ani nikotyny, co czyni je w pełni legalnym towarem. Produkt jest już dostępny w internecie.  Firma E-Njoint BV zamierza produkować dziesięć tysięcy elektronicznych skrętów dziennie i dystrybuować je w całej Europie. Wykorzystywanym w nim aktywnym składnikiem jest cannabidiol – tłoczony z marihuany olej o bardzo niskiej lub zerowej zawartości THC, który zachowuje jednocześnie wszystkie właściwości lecznicze rośliny. Substancją tą leczone są osoby cierpiące m.in. na zaburzenia lękowe, depresję, bezsenność i zaburzenia nastroju.

Wynalazek Holendrów, próbuje się przeszczepiać na grunt Polski. W internecie dostępne są już liquidy do epapierosów zawierające lecznicy olej CBD. Płyny te tak samo jak tradycyjne liquidy do e-papierosów dostępne są w różnorodnych smakach i zapachach. Różnica polega na tym, że w tu zamiast steżenia nikotyny, mamy do wyboru stężenie oleju CBD – czyli ekstraktu z kwiatostanów konopi włóknistych zawierającyh kanabidiol.

Ponadto stworzenie e-jointa z e-papierosa jest teoretycznie możliwe.  Na licznych forach internetowych znaleźć można konkretne wskazówki jak to zrobić. Elektroniczny papieros się do tego nadaje, ponieważ mechanizm, w oparciu którego zachodzi podgrzewanie liquidu, z powodzeniem można zastosować do podgrzania liquidu zawierającego marihuanę. Liquid w e-papierosie podgrzewany jest do temperatury 150-180 °C. Taka temperatura jest wystarczająca do podgrzania liquidu kopnego. To niedoskonała, aczkolwiek pomysłowa i skteczna imitacja tego urządzenia stanowiąca alternatywę dla zażywania leku z medycznej marihuany.

 

Post Author: Inga

Dodaj komentarz