Znani sportowcy w walce z kontuzjami

Cain Velasquez przez wielu uznawany jest za najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w historii. Jednak liczne kontuzje sprawiły, że musiał przerwać treningi i poddać się licznym zabiegom. Na początku ubiegłego roku przeszedł skomplikowaną operację pleców. Jednak nawracający silny ból nie pozwolił mu na szybki powrót do formy i dalszych treningów. Mówiło się nawet o zakończeniu kariery dwukrotnego mistrza wagi ciężkiej.

Velasquez przeczulony na problemy kolegów z uzależnieniem od środków przeciwbólowych zdecydował się na rozpoczęcie terapii kannabinoidami z wykorzystaniem oleju CBD. Jak sam podkreśla okazał się być to strzał w dziesiątkę. „To jedyna rzeczy, która pozwala mi nadal trenować” – podkreślił w jednym z wywiadów zawodnik.

Pod koniec 2017 roku okazało się, że były mistrz wagi ciężkiej UFC powrócił do treningów.

To nie pierwszy przypadek wspomagania się konopiami przez sportowców. O swojej walce z bólem na łamach mediów opowiadał też byłī mistrz futbolu Amerykańskiego – Jim McMahon. W jednym z wywiadów zdradził jak medyczna marihuana pomogła mu uwolnić się od leków przeciwbólowych i zwalczyć szereg dolegliwości zdrowotnych. W zwiazku z licznymi kontuzjami jakich doznawał podczas swojej kariery Jim McMahon jako 56 latek był zmuszony zażywać ponad 10 tabletek przeciwbólowych. Ból barków, szyi i ramion był tak silny, że nie pozwalał mu na codzienne funkcjonowanie. W chwili gdy otrzymał kartę medycznej marihuany sam stwierdził, że jest to dla niego wybawienie.

To zaledwie 2 z wielu przypadków, gdzie sportowcy zmagający się z licznymi kontuzjami w trakcie bądź już po zakończonej karierze siegają po kurację kanabinoidami. Również aktywni sportowcy ceniący sobie bogactwo drogocennych składników zawartych w konopiach sięgają po nie. Ranking kilku ciekawych produktów na bazie konopii cenionych przez sportowców znajdziecie w artykule: http://niki24.pl/superfood-w-akcji-czyli-konopie-w-kuchni-sportowcow/.

Post Author: Inga

Dodaj komentarz