Connect with us

Porady

Jak działa balsam konopny?

balsam z konopii

Balsam konopny wykorzystywany jest jako środek do nawilżania i odżywienia skóry. Może on być stosowany do leczenia różnego rodzaju schorzeń oraz dolegliwości bólowych. Z sprawą braku zawartości substancji psychoaktywnych, użytkownik nie musi obawiać się niepożądanych skutków. Sprawdź, jak działa balsam konopny!

Balsam konopny – działanie zdrowotne

Balsam konopny działa zdrowotnie na szerokim polu, wspierając walkę z bólem stawów i mięśni oraz leczenie niektórych zmian skórnych. Dzięki obecności oleju konopnego może stanowić środek przeciwbólowy, przeciwzapalny i regeneracyjny. Balsam jest skuteczny w łagodzeniu podrażnień skóry, trądziku, łuszczycy, dolegliwościach bólowych czy obrzękach pourazowych.

→→→ Czytaj też: Miód konopny – właściwości.

Balsam konopny na ból stawów i mięśni

Balsam konopny można stosować w celu łagodzenia przewlekłego bólu oraz bólu pourazowego. Regularne stosowanie balsamu może zmniejszyć opuchliznę powstałą wskutek urazu lub nadwyrężenia mięśni. Istnieją również specjalne rodzaje balsamów, takie jak rozgrzewające i chłodzące, zawierające odpowiednio kamforę i mentol.  Balsam konopny ma szerokie zastosowanie również w pielęgnacji skóry.

→→→ Sprawdź także: Białko konopne.

Jak balsam konopny może działać na urodę?

Balsam konopny działa leczniczo, pielęgnuje skórę i przyczynia się do poprawy jej stanu i wyglądu. Posiada właściwości silnie nawilżające, co sprawia, że skóra jest bardziej nawilżona, odżywiona, elastyczna i gładka. Stosowanie balsamu zapobiega powstawaniu podrażnień, zrogowaceń i przesuszaniu się skóry. Może być wykorzystywany do walki z rozstępami i bliznami. Dodatkowo chroni skórę przed czynnikami takimi jak wiatr, mróz czy zanieczyszczenia. Jego działanie ochronne przypisywane jest wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu preparat jest wsparciem dla warstwy lipidowej naskórka. Sprawdź także, jakie zastosowanie ma mydło konopne.

Jak stosować balsamy z olejem konopnym?

Regularne stosowanie balsamu z konopi jako uzupełnienie pielęgnacji skóry może przyczynić się do poprawy jej stanu. Lekki masaż raz lub dwa razy dziennie może przynieść widoczne korzyści. W przypadku chorób skóry lub innych dolegliwości warto skonsultować się ze specjalistą. Bezpieczne dla organizmu produkty z konopi są odpowiednie dla dzieci i kobiet w ciąży, pod warunkiem braku nadwrażliwości na wyroby z konopi lub innych składników.

→→→ Może zainteresować Cię również: Olej konopny na łuszczycę.

Gdzie kupić balsam konopny?

Jeśli chcesz mieć pewność,  że kupowany balsam konopny będzie skuteczny i wysokiej jakości, wybierz produkt ze sprawdzonych źródeł. Możesz skorzystać z oferty wielu sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, które oferują specjalistyczne produkty konopne. Zwróć uwagę, aby nie zawierał sztucznych, szkodliwych dodatków, co zapewni Ci bezpieczne użytkowanie.

→→→ Przeczytaj także: Masło konopne – właściwości.

© Copyright niki24.pl