Connect with us

Porady

Skunk weed – odmiana, działanie

marihuana skunk

Skunk jest często używanym określeniem na marihuanę o wysokiej mocy. Od lat pozostaje jedną z najbardziej popularnych odmian konopi wśród domowych hodowców. Odmiany Skunk są zazwyczaj charakteryzowane przez swój ostry zapach i obfite plony. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj lepiej tę odmianę oraz jej działanie!

Skąd pochodzi nazwa Skunk?

Hodowcy konopi pragną silnego aromatu ich produktów, co doprowadziło do pojawienia się pierwszych odmian Skunk w 1970 roku w Kalifornii. Nazwa ta powstała w nawiązaniu do skunksów, które wydzielają śmierdzący płyn mający powstrzymać napastników. Skunk jest popularnym określeniem dla tego rodzaju konopi od dziesięcioleci.

Kto stworzył Skunk?

Legendarny Sam the Skunkman (David Watson) zajmował się selekcją i hodowlą odmian konopi w Kalifornii. Jego grupa była znana jako „Sacred Seed Company” i oddana szukaniu roślin, które stanowiłyby podstawę dla programu hodowlanego. Skunk powstał ze skrzyżowania sativa landrace, Colombian Gold, Acapulco Gold i czystej Afghani Indica. Sam The Skunkman przywiózł nasiona konopi do Holandii w 1980 roku.

→→→ Sprawdź też: White widow.

Dlaczego feminizowane nasiona Skunk są tak popularne wśród hodowców marihuany?

Holenderscy hodowcy wykorzystali nasiona Skunk, które otrzymali w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Uzyskana odmiana bogata w THC okazała się łatwa do uprawy na każdym terenie.  Skunk charakteryzuje się wysoką odpornością, wydajnością, mocą oraz prostotą hodowli. Nasiona Skunk są preferowane przez amatorów hodowli domowej.

Skunk w Wielkiej Brytanii

Odmiany Skunk charakteryzują się wysokim stężeniem THC.  W niektórych krajach słowo skunk jest synonimem dla marihuany o wysokiej zawartości THC. Użycie terminu skunk do opisu innych odmian ma na celu podkreślenie wysokiej jakości produktu z atrakcyjną zawartością THC.

→→→ Może zainteresować Cię także: Aurora.

Skunk a nowoczesne nasiona konopi

Skunk jest wszechstronną odmianą hybrydowych konopi, która łatwo łączy się z innymi odmianami. Skrzyżowanie Skunk z innymi odmianami pozwala na stworzenie hibrydy-vigora, przez co potomstwu udaje się uzyskać silny i energiczny wzrost. Skunk często krzyżuje się z innymi różnymi odmianami konopi do produkcji hybrydowych, dominujących w Indica oraz dominujących w Skunk. Te nowoczesne odmiany są dostępne w wielu firmach produkujących nasiona konopi.

Nasiona Skunk – skąd popularność w hodowlach domowych?

Nasiona Skunk były pierwotnie dostępne tylko jako zwykłe nasiona, ale w latach 90-tych Dutch Passion odkrył technikę feminizowania nasion konopi. Hodowcy domowi zyskali wygodę dzięki hodowli feminizowanych nasion, a hodowla roślin męskich stanowiła hodowlane wyzwanie. Z uwagi na to, że liczba hodowców domowych wzrosła w latach 90-tych (i kolejnych dziesięcioleciach), nasiona Skunk stały się bardzo popularne. Odmiany takie jak Orange Bud, Skunk #1, Skunk #11 i Euforia są uznawane za główne odmiany Dutch Passion Skunk.

→→→ Czytaj też: Szczepy marihuany.

Nasiona automatycznie kwitnące Skunk – prosta uprawa

Uprawa nasion automatycznie kwitnących jest łatwa wewnątrz i na zewnątrz. Automatycznie kwitnące nasiona Skunk, takie jak Auto Orange Bud oraz Auto Euforia, potrzebują od 75 do 100 dni od momentu siewu do zbioru w uprawie wewnętrznej lub na zewnątrz. Hodowcy domowi ufają genetyce, aby osiągnąć wyjątkowe obfite zbiory. Dutch Passion oferuje nasiona Skunk o najwyższej jakości.

→→→ Dowiedz się także: Co to jest power plant?

© Copyright niki24.pl