Connect with us

Porady

Power Plant – co to jest?

marihuana power plant

Power Plant to jedna z odmian konopi, która osiąga spore rozmiary i daje dość silne odczucia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat jej działania, uprawy i genetyki, przeczytaj nasz artykuł!

Charakterystyka Power Plant

Power Plant cechuje się aromatem drzewa, nieco korzennym, ziemistym, a zarazem kwiatowym i mocno gorzkim. Pąki rośliny są stosunkowo duże o długiej i pociągłej budowie. Posiadają ostry aromat, na który hodowcy powinni być gotowi przed hodowlą Power Plant. Zalecane jest użycie specjalnych filtrów.

W aromacie Power Plant delikatnie wyczuwalne są także nuty kwiatowe i waniliowe. To bardzo złożony i wyjątkowy zapach, który zapada w pamięć. Smak natomiast jest ostry, pikantny i drzewny.

Power Plant to legendarna odmiana konopi

Power Plant to klasyczna odmiana, która cieszy się niekwestionowaną reputacją. Daje wyjątkowy, mocny haj, dzięki czemu ma zapewnioną stałą pozycję w ofercie prawie każdego coffee shopu. Roślina ta jest łatwa do klonowania i dzięki swoim właściwościom, wraz z White Widow i Amnesia Haze, jest jedną z najczęściej hodowanych odmian konopi pochodzenia holenderskego.

Jaki rodzaj genetyki zawiera Power Plant?

Power Plant jest szanowanym w Amsterdamie i często pożądanym szczepem, wprowadzonym przez Dutch Passion w 1997 roku. Genetyka pochodzi z Republiki Południowej Afryki i posiada stabilność oraz imponujący potencjał wzrostu. Power Plant była jedynie krzyżowana wstecznie i nigdy nie była hybrydyzowana.

→→→ Może zainteresować Cię również: Aurora.

Power Plant – uprawa

Power Plant to szybko kwitnąca Sativa, łatwa w uprawie i idealna dla początkujących hodowców. Rośnie energicznie i jest odporna na zmiany wilgotności i temperatury. Okres kwitnienia jest krótki lub średni i zwykle wynosi około 9 tygodni. Zgniatanie, przyginanie oraz supercropping możliwe do zastosowania podczas uprawy. Roślina oferuje gwarancję niezwykłej wydajności i najwyższej jakości.

Power Plant jest idealnym wyborem dla hodowców stosujących techniki uprawy SCROG i SOG, ponieważ może zwiększyć swoją objętość nawet o 200–300%. Przyspiesza to proces wegetacji i zapewnia krótszy okres. Roślina ma małą lub średnią odległość międzywęźla, co oznacza, że produkuje bardzo długie, ścisłe kwiaty (około 30–50 cm). Ekonomicznie przekłada się to na dużą i solidną roślinę oraz wysoką wydajność pąków. Charakteryzuje się silnym profilem terpenowym i szybkim wzrostem. Jest to idealny wybór dla hodowców, którzy szukają odmian niewymagających wiele uwagi.

→→→ Sprawdź też: Szczepy marihuany.

Efekty działania Power Plant

Power Plant jest sativową odmianą konopi, charakteryzującą się bogatą zawartością THC, złożonym aromatem i przyjemnym hajem. Efekt działania jest szybki i intensywny – pierwotnie euforyczny i energetyzujący, a następnie relaksacyjny.

To odmiana idealna do spotkań towarzyskich, jednak może spowodować suchość w ustach więc warto mieć napoje pod ręką. Power Plant zapewnia długotrwały kreatywny haj w stylu Sativy o działaniu przeciwlękowym.

Czas kwitnienia Power Plant

Mimo znacznej rozciągliwości, dla tej odmiany charakterystyczne jest ok. 8-9 tygodni kwitnienia. Niestabilne warunki środowiskowe mają wpływ na spowolnienie jej dojrzewania. Rośnie bardzo szybko i ma tendencję do rozgałęziania się przy oświetleniu 12/12 – jest to więc odpowiedni kandydat do uprawy bezpośrednio z nasion w warunkach 12/12.

Rośliny osiągają średnią wysokość od 75-125 cm. Okres kwitnienia trwa od 3 do 4 tygodni, a pierwsze kwiaty mogą pojawić się w trzecim tygodniu. Szybki rozwój sprawia, że rośliny są gotowe do zbiorów po krótkim czasie. Jest to szybsza uprawa niż większość porównywalnych odmian dostępnych na rynku.

→→→ Przeczytaj też: Skunk.

Wydajność odmiany Power Plant

Power Plant jest szybko kwitnącą sativą o plonie wynoszącym 500-600 gram/m² i intensywnym haju. Stabilna odmiana z dużym potencjałem wzrostu – XXL skalę wydajności. Nawet początkujący hodowcy mogą uzyskać dobre zbiory. W rękach konesera, Power Plant będzie w stanie zapewnić wyjątkowo wysokie zbiory na poziomie 600-750 g/m². Na zewnątrz, możliwe jest uzyskanie kilku kilogramów zbiorów z jednej. Fenotypy rozwijają się dobrze w klimacie umiarkowanym, jednak zalecany jest suchy i ciepły.

© Copyright niki24.pl